همه چیز درباره اقامت تحصیلی؟

بورسیه تحصیلی و اقامت تحصیلی در برترین کشورهای دنیا آرزوی جوانان بسیاری است و سالانه دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل از ایران به سایر کشورهای جهان مهاجرت می کنند. شرایط دریافت اقامت تحصیلی در کشورهای مختلف متفاوت است و نیاز است که پیش از مهاجرت افراد اطلاعاتی در مورد کشور مقصد و شرایط ویزای تحصیلی آن کسب کنند. با ما همراه باشید تا موضوع اقامت تحصیلی را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین روش های مهاجرت است که با استفاده از آن می توان در بهترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل داد. این نوع از مهاجرت نیز همانند سایر روش های مهاجرت دارای شرایط و پیش نیازهای فراوانی است که با اطلاع از آن ها می توان با استفاده از بورسیه و یا پرداخت شهریه به تحصیل در کشور مورد نظر پرداخت.

انواع اقامت تحصیلی

دریافت اقامت تحصیلی به طور کلی به دو دسته اخذ بورسیه و پرداخت شهریه امکان پذیر است.

 • مهاجرت و اقامت تحصیلی با اخذ بورسیه

اقامت تحصیلی از طریق بورسیه دارای محبوبیت بسیاری است و افرادی که می توانند از این فاند تحصیلی استفاده نمایند دیگر دغدغه ای بابت هزینه های تحصیلی نخواهند داشت. البته این شرایط برای تمامی افراد قابل استفاده نیست و بیشتر به نخبگان کشوری و افرادی که دارای سابقه تحصیلی عالی، نمره آیلس بالا و .. هستند تعلق می گیرد. بورسیه تحصیلی خود دارای سه نوع عادی، نیم فاند و فول فاند است که هزینه هر یک و امکاناتی که در اختیار دانشجو قرار می گیرد متفاوت است. در نوع فول فاند دانشجو هیچگونه هزینه ای را بابت تحصیل نمی پردازد.

 • مهاجرت و اقامت تحصیلی با پرداخت شهریه

افرادی که دارای شرایط بورسیه تحصیلی نیستند و توان مالی خوبی دارند می توانند با پرداخت شهریه در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل دهند. از بهترین کشورها برای اقامت تحصیلی می توان به کانادا، آمریکا، انگلیس و سوئد اشاره نمود. زیرا دارای امکانات بسیار مناسبی برای  تحصیل و کار هستند.

اقامت تحصیلی,بورسیه,پزشکی

مهاجرت و اقامت تحصیلی دارای چه شرایطی است؟

افرادی که برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت و اقامت در یکی از کشورهای جهان را دارند برای آنکه بتوانند مهاجرت کنند باید شرایط زیر را داشته باشند.

 • تمکن مالی
این مطلب را از دست ندهید .
خدمات مهاجرتی موسسه اکسین

داشتن تمکن مالی برای افرادی که می خواهند از طریق پرداخت شهریه به ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر و معروف جهان بپردازند نیاز است . زیرا در غیر اینصورت با مشکلات بسیاری در کشور مقصد مواجه خواهند شد.

 • مسلط بودن به زبان انگلیسی

افرادی که می خواهند از طریق تحصیلی به سایر کشورها مهاجرت کنند و اقامت اخذ نمایند باید به زبان انگلیسی کاملا مسلط باشند. علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی و دریافت مدرکی مانند آیلس باید شناخت و تسلط مناسبی بر زبان کشور مقصد نیز داشته باشند. شرایط دانشگاه های مختلف برای پذیرش دانشجو و مدارک زبانی که از متقاضیان درخواست می کنند متفاوت است و معمولا دانشگاه ها مدرک TOEFL و IELTS را از دانشجویان می خواهند. البته دانشگاه هایی نیز وجود دارد که دوره های آموزش زبان را برای دانشجویان خود برگذار می کنند که ممکن است این دوره به صورت رایگان باشد و یا اینکه برای دانشجو هزینه ای داشته باشد.

 • داشتن سابقه تحصیلی عالی

افرادی که علاقمند به ادامه تحصیل در خارج ازکشور و برترین دانشگاه های جهان هستند و می خواهند از مزایای بورسیه و تحصیل رایگان بهره مند شوند باید حتما سابقه تحصیلی و پژوهشی بسیار مناسبی داشته باشند تا بتوانند سریع تر به هدف خود و ادامه تحصیل در مقاطع بالا ادامه دهند.

مهاجرت تحصیلی دارای چه مزایایی است؟

مهاجرت تحصیلی یک از بهترین و ایمن ترین راه ها برای دریافت اقامت کشور مورد نظر است. سایر روش ها برای دریافت اقامت معمولا با ریسک و دشواری های فراوانی همراه هستند. در صورتی که با مهاجرت تحصیلی شرایط زندگی فرد به طور کامل عوض می شود  و یک زندگی عالی همراه با تجربیات بی نظیر در انتظار اوست. اگر بخواهیم مهم ترین مزایای اقامت تحصیلی را بیان کنیم می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • آموزش علمی در سطح عالی

با دریافت اقامت تحصیلی امکانات مفیدی در اختیار دانشجو قرار می گیرد و دانشجو می تواند مطالب آموزشی را در سطح بالایی می آموزد.

 • یادگیری زبان سایر کشورها
این مطلب را از دست ندهید .
راه های مهاجرت

با دریافت اقامت تحصیلی سایر کشورها فرد می تواند به زبان کشور مقصد مسلط شود. به عبارتی متقاضی ضمن اینکه به زبان انگلیسی مسلط می شود برای رفع نیازهای خود زبان آن کشور را نیز یاد می گردد و به این ترتیب به چند زبان زنده دنیا مسلط می شود.

 • اقامت دائم و موقعیت شغلی

خیلی از افراد  برای یافتن یک شغل مناسب تصمیم به مهاجرت و دریافت اقامت تحصیلی می گیرند . بنابراین می توان گفت دریافت اقامت پس از تحصیل و یک موقعیت شغلی عالی از مهم ترین مزایای مهاجرت تحصیلی است.

اقامت تحصیلی,بورسیه,پزشکی

برای مهاجرت تحصیلی چه مدارکی مورد نیاز است؟

افرادی که قصد مهاجرت و دریافت اقامت تحصیلی یکی از بهترین کشورهای دنیا را دارند باید مدارک زیر را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند.

 • مدارک و سوابق دانشگاهی
 • ریز نمرات دانشجو
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه برای مقاطع تکمیلی
 • رزومه تحصیلی CV

البته برخی از دانشگاه ها علاوه بر مدارک ذکر شده یک سری مدارک دیگر را نیز از دانشجویان درخواست می کنند که در صورت نیاز باید آن ها را نیز تهیه نمود و به دانشگاه ارائه داد تا پذیرش و دریافت ویزا اقامت امکان پذیر شود.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیلات پزشکی در بهترین دانشگاه های پزشکی جهان به دلیل مزایای بسیاری که دارد بسیار پر طرفدار است و متقضایان زیادی دارد. پزشکان، داروسازان و دندانپزشکانی که قصد ادامه تحصیل پزشکی در سایر کشورها را دارند باید از لیست دانشگاه های مورد تایید ورزات بهداشت یکی را انتخاب نمایند و با ارائه مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در آن درخواست دهند. این دانشگاه ها معمولا یک آزمون ورودی از دانشجویان می گیرند و پس از طی نمودن این مرحله دانشجویان باید یک دوره آموزشی کوتاه مدت را برای تعیین سطح بگذرانند تا در صورت موفقیت در این مراحل اقامت و ویزای تحصیلی برای آن ها صادر شود.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مقاله ، درخواست مشاوره خود را ارسال و یا با ما در تماس باشید.

درخواست مشاوره