راه های مهاجرت

سرمایه گذاری، پناهندگی و … تنها روش هایی از مهاجرت هستند که دارای طرفداران فراوانی می باشند. امروزه مهاجرت از ایران و سایر کشورها به دیگر کشورهای جهان بسیار افزایش یافته است و جوانان زیادی برای ادامه تحصیل و یا در جستجوی شغل به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند. هر یک از کشورها دارای قوانین خاصی برای مهاجرت هستند و از روش های مختلفی می توان برای مهاجرت به این کشورها استفاده نمود. با ما همراه باشید تا با بهترین روش های مهاجرت بیشتر آشنا شوید.

برای انتخاب بهترین روش مهاجرت چه ارزیابی هایی باید انجام داد؟

پیش از آنکه مناسب ترین روش را برای مهاجرت انتخاب نمایید باید به موارد زیر توجه کنید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری نمایید.

  • داشتن تمکن مالی کافی

از مهم ترین پیش نیازهای مهاجرت داشتن تمکن مالی کافی است. زیرا مهاجرت امری پر هزینه است  و با توجه به میزان هزینه ای که برای مهاجرت اختصاص داده اید می توانید یکی از روش های مهاجرت را انتخاب نمایید.

  • سابقه کاری و داشتن سابقه شغلی

در صورتی که در یک زمینه شغلی دارای مهارت و سابقه کاری هستید به راحتی می توانید مهاجرت از طریق کار را انتخاب نمایید و به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنید.

  • داشتن مدرک زبان

برای مهاجرت نیاز است که شناخت مناسبی از زبان کشور مقصد داشته باشید تا سریع تر بتوانید با فرهنگ و مردم آن کشور آشنا شوید و زندگی خود را در آنجا شروع نمایید. بنابراین پیش از اقدام برای مهاجرت باید به فکر تقویت زبان و دریافت مدرک زبان باشید.

  • داشتن تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک

خیلی از کشورها به ویژه کشورهای اروپایی از افرادی که متقاضی اقامت و دریافت ویزا هستند تحصیلات دانشگاهی می خواهد. از این رو داشتن مدرک دانشگاهی یک امتیاز محسوب می شود.

با توجه به این موارد و استفاده از راهنمایی و مشاوره موسساتی که در زمینه مهاجرت فعالیت دارند می توانید روشی مناسب با شرایط خود برای مهاجرت انتخاب نمایید.

انواع روش های مهاجرت,انواع مهاجرت,راه های مهاجرت

انواع روش های مهاجرت

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از رایج ترین روش های مهاجرت، مهاجرت از طریق تحصیل و در مقاطع مختلف تحصیلی است. مقاطع و شرایط دوره های تحصیلی برای مهاجرت به کشورهای مختلف متفاوت است و هزینه خاصی دارد. معمولا کشورها برای افرادی که قصد ادامه تحصیل به زبان بومی آن کشور را دارند هزینه کمتری را برای اقامت دریافت می کنند و مهاجرت به این روش کم هزینه تر خواهد بود. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید مدرک آیلتس 6 و متقاضیانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری باید مدرک زبان آیلتس 6.5 و 7 را برای مهاجرت داشته باشند. البته لازم به ذکر است که از طریق مهاجرت تحصیلی نمی توان اقامت و تابعیت یک کشور را به دست آورد و دانشجو باید از طریق ویزای کاری و یا سرمایه گذاری اقامت خود را تمدید نمایید.

این مطلب را از دست ندهید .
خدمات مهاجرتی موسسه اکسین

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به روش سرمایه گذاری برای افرادی مناسب است که دارای پشتوانه مالی بسیار قوی هستند و می توانند با استفاده از سرمایه خود برای مهاجرت اقدام کنند. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دارای روش های مختلفی است که از جمله آن می توان به ثبت انواع شرکت، خرید ملک در خارج از کشور، خرید اوراق قرضه دولتی، راه اندازی استارت آپ،کارآفرینی و … اشاره نمود. لازم به ذکر است که شرایط کشورهای مختلف برای دریافت اقامت با سرمایه گذاری متفاوت است و باید به آن ها توجه نمود. در صورتی که قصد دارید به روش سرمایه گذاری به کشور مورد نظرتان مهاجرت داشته باشید حتما پیش از سرمایه گذاری به نرخ ریسک مصادره اموال، مالیات، نرخ تورم، رشد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی و … توجه کنید.

مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهندگی جز روش های مهاجرت به صورت غیر قانونی است که برخی از افراد برای مهاجرت از آن استفاده می کنند. این روش با سختی های بسیاری همراه است و دارای معایب زیادی می باشد.  معمولا افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از سایر روش های مهاجرت روش پر خطر پناهندگی را انتخاب می کنند. پناهندگی دارای خطر مالی، جانی، از دست دادن عزت نفس و شخصیت و … می باشد. افرادی که از طریق پناهندگی مهاجرت می کنند در کشور مقصد دارای شرایط زندگی بسیار سختی در کمپ هاهستند و نمی توانند مجوز کار و تحصیل دریافت نمایند. علاوه بر این افراد پناهنده از لحاظ موقعیت اجتماعی نیز شرایط نامناسبی دارند و به نوعی سربار جامعه محسوب می شوند.

این مطلب را از دست ندهید .
همه چیز درباره اقامت تحصیلی؟

مهاجرت از طریق کار

از دیگر روش های پر طرفدار مهاجرت می توان به مهاجرت از طریق کار اشاره نمود که مناسب افرادی است که دارای دانش و تخصص کافی در یک زمینه و رشته کاری هستند. کشورهایی که دارای شرایط جذب نیروی کار بسیار مناسبی هستند و نرخ بیکاری پایینی دارند بهترین انتخاب ممکن برای مهاجرت کاری هستند. شرایط پیدا کردن کار و دریافت ویزای اقامتی در کشورهای مختلف متفاوت است و برخی از آن ها پس از چند ماه که فرد موفق به یافتن یک کار مناسب شد به او ویزا و اقامت می دهند. از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری می توان به کشور کانادا و اتریش اشاره نمود که بازار کار فوق العاده ای دارند.

مهاجرت از طریق تحصیل,انواع روش های مهاجرت,انواع مهاجرت

مهاجرت از طریق لاتاری

لاتاری گرین کارت آمریکا که به لاتاری مشهور است دارای طرفداران بسیاری می باشد و هر ساله ایالات متحده آمریکا قرعه کشی را در سراسر جهان تحت عنوان قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا برگزار می کنند تا افراد متقاضی اقامت در آمریکا و دریافت گرین کارت آن بتوانند شانس خود را امتحان کنند. سالانه 55000 ویزا به شکل کاملا تصادفی توسط قرعه کشی که برگزار می شود برای مهاجرت به آمریکا انتخاب می شوند و می توانند برای ادامه زندگی به آمریکا مهاجرت کنند. هر کشوری تنها دارای %7 از کل سهمیه لاتاری می باشد. می توان گفت لاتاری سریع ترین و ارزان ترین روش دریافت اقامت و گرین کارت آمریکا در سراسر دنیا است.

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج واقعی یکی دیگر از روش های مهاجرت و دریافت اقامت کشور مقصد می باشد. البته فردی که برای مهاجرت از طریق ازدواج اقدام می کند ضمن ارائه تمامی مدارک لازم باید تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی دو نفر را داشته باشد. همچنین لازم است که فرد پیرو تمامی قوانین و مقررات آن کشور باشد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مقاله ، درخواست مشاوره خود را ارسال و یا با ما در تماس باشید.

درخواست مشاوره